BIO Mladý jačmeň

Neohodnotené

Je prirodzeným zdrojom vitamínov, minerálov, enzýmov, bielkovín a chlorofylu.

€13,10
Dostupnosť: Momentálne nedostupné
Kód: M_61
BIO Mladý jačmeň
Neohodnotené
Darček nad 49 €
Darček zdarma nad 49 €
Liečivá sila prírody
Liečivá sila prírody
Bio prírodná kozmetika
Bio prírodná kozmetika

Podrobný popis

Je prírodným zdrojom vitamínov, minerálov, enzýmov, bielkovín a zeleného farbiva chlorofylu. Obsahuje vitamíny skupiny B, vitamín C, E, K, H, cholín, vlákninu, aminokyseliny a betakarotén. Menej známy cholín je základným stavebným kameňom neuromediátoru acetylcholínu. Neuromediátory je látka, ktorá sprostredkováva nervosvalový prenos signálu v mozgu, preto je dôležitý pre správne fungovanie nervového systému. Je bohatý na minerály: draslík, vápnik, meď, železo, fosfor či horčík.

Ďalej obsahuje 20 aminokyselín vrátane ôsmich esenciálnych, ktoré si naše telo nevie vytvoriť samo. Aminokyseliny sú stavebnými kameňmi bielkovín a sú preto nevyhnutné pre vytváranie buniek, obnovu poškodených tkanív a dodávanie energie.

Obsiahnutý chlorofyl podporuje tvorbu červených krviniek, čím zaručuje optimálnu okysličenie a výživu buniek. Zlepšuje tak metabolizmus buniek v tele, a tým aj celkovú fyzickú i duševnú kondíciu.

Látky obsiahnuté v zelenom jačmeni vrátane vlákniny dokážu na seba viazať odpadové látky, ktoré vznikajú pri metabolizme a napomáhajú lepšiemu tráveniu.
Zelený jačmeň je vysoko zásadotvorný, udržuje rovnováhu pH v tele, ktorá môže ovplyvňovať vznik mnohých civilizačných chorôb.

Povolené zdravotné tvrdenia podľa platných nariadení EÚ

Mladý jačmeň (Hordeum vulgare):

  • Celkové tonikum vitamínov a minerálnych doplnkov z prírodného zdroja
  • Antioxidant

Dávkovanie:

Dospelí 1,5 - 3 g denne, rozmiešať v cca 1,5 dcl vody a vypiť. Deti od 3 rokov pol čajovej lyžičky, rozmiešať v cca 1,5 dcl vody a vypiť. Odporúčame užívať minimálne s polhodinovým odstupom od jedla.
(1 zarovnaná čajová lyžička = 1 g prášku)

Alternatívou ku klasickému užívaniu, kedy sa jačmeň dôkladne rozmieša len vo vode, je pridanie prášku do ovocných či zeleninových štiav. Zaujímavou voľbou je aj pridanie do jogurtu, smoothie alebo stále obľúbenejšie smoothie. Tento variant sa však odporúča skôr, ak máte problém jačmeň zjesť na lačno, len rozmiešaný vo vode. Príklad užívania pre začiatočníkov je popísaný v tabuľke nižšie, kde sa dávka každý deň pomaly zvyšuje, aby si telo zvyklo. Hneď ako dosiahnete maximálnu dennú dávku, je možné užívať ho dlhodobo.

 
Príklad odporúčanej dennej dávky rozdelenej do troch častí počas dňa:
  
   ráno  poludnie   večer
 1. deň 0,5
 2. deň 0,5 
 3. deň 0,5 0,5 
 4. deň 0,5  0,5 
 5. deň 0,5  0,5 
 6. deň 0,5  0,5 
 7. deň  0,5  0,5  0,5 
 8. deň a ďalej pokračujte až k dosiahnutiu požadovanej maximálnej dennej dávky

 

Kvalita našich produktov a spokojnosť zákazníkov má pre nás najvyššiu prioritu. Všetky naše produkty sú pravidelne testované na ťažké kovy, pesticídy a iné látky zaťažujúce ľudský organizmus. Tento produkt spĺňa navyše kritériá pre BIO, HALAL, KÓŠER.

Zloženie: BIO sušený prášok z výhonkov mladého jačmeňa, ktorá je spracovaná metódou shellbroken, ktorá rozbije obal bunky, aby organizmus dokázal využiť všetky účinné látky.

Obsah balenia: 200 g BIO prášku z vyhonkov mladého jačmeňa

Hmotnosť balenia: 200g 

 
Výrobca: MycoMedica

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: