Eukalyptus organický esenciálny olej

Neohodnotené

Svieža vôňa eukalyptového oleja je ukľudňujúca, ale zároveň príjemná a chladivá. Povinná výbava pri migrénach. Využíva sa v prípravkoch na uvoľnenie dýchacích ciest, pri vykašlávaní, bolestiach kĺbov a na odpudzovanie hmyzu.

Položka bola vypredaná…
€12,50
Dostupnosť: Momentálne nedostupné
Kód: 3797
Eukalyptus organický esenciálny olej
Neohodnotené
Darček nad 49 €
Darček zdarma nad 49 €
Liečivá sila prírody
Liečivá sila prírody
Bio prírodná kozmetika
Bio prírodná kozmetika

Podrobný popis

Popis

Svieža vôňa eukalyptového esenciálneho oleja chladí a ukľudňuje. Vďaka týmto vlastnostiam sa eukalyptus olej používa pri dýchacích ťažkostiach na uvoľnenie dýchacích ciest a pri aplikovaní na hrudník napomáha vykášlávaniu. Eukalyptus má schopnosť čistiť vzduch a vonkajšie povrchy. Eukalyptový esenciálny olej je vyhľadávaný pri parazitických infekciách a má silné antibakteriálne účinky. Známe sú jeho odpudzujúce účinky proti hmyzu, preto je často súčasťou repelentov. Eukalyptový olej sa používa na ukľudnenie bolesti pri kĺbových ochoreniach a na zrýchlenie rehabilitácie pri svalových zraneniach.

Tento esenciálny olej pochádza od lokálneho producenta z Portugalska s biocertifikátom.

Zloženie

100% eukalyptový organický esenciálny olej

Objem

10 ml

Rastlina | Latinský názov

Eucalyptus globulus

Vhodný pri

Infekcie dýchacieho ústrojenstva, zápaly, infekcie kože, poranenia, odreniny, vyrážky a akné, svrbenie, ekzém, psoriáza, spálenie slnkom, popáleniny, kŕče, migréna, bolesti hlavy, nespavosť, nervozita, stres, úzkosť, uštipnutie hmyzom, odpudzovanie hmyzu, parazitické infekcie, bolesti svalov, horúčka, bolesti svalov, reuma, artritída, zápal močového mechúra

Použitie

externe, aromaterapia (ako éterické oleje a silice do difuzéru)

Časť rastliny

List

Spôsob extrakcie

Parná destilácia

Pôvod

Portugalsko

Eukalyptus olej – tipy na použitie

Migréna: potierajte na spánky a zátylok. Nakvapkajte pár kvapiek do dlaní a zhlboka inhalujte.

Inhalácia: Pre uvoľnenie dýchacích ciest pri nádche a alergiách inhalujte priamo z fľaše.

Pre pozdvihnutie nálady difúzujte 5 kvapiek eukalyptu, 5 kvapiek rozmarínu a 5 kvapiek mäty.

Vonkajšie použitie: Pre relaxačnú masáž proti svalovej únave do 60 ml fľaše zmiešajte 8 kvapiek eukalyptu, 8 kvapiek mäty, 8 kvapiek levanduľového oleja a doplňte mandľovým nosným olejom.

Pre čistenie povrchov zmiešajte do 250 ml sprejovej fľaše 25 kvapiek eukalyptu, 40 kvapiek citrónu, 30 kvapiek tea tree a zvyšné 3/4 doplňte destilovanou vodou a 1/4 alkoholom.

Bezpečnostné upozornenie

Jedná sa o vysoko koncentrovaný výrobok, pred použitím konzultujte s aromaterapeutom. Chráňte pred priamym slnečným žiarením. Chráňte pred dosahom detí. Nevystavujte výrobok mrazu ani extrémne vysokým teplotám. Nenanášajte v nezriedenom stave priamo na pokožku. Nepoužívajte v tehotenstve. Nevhodné pre ľudí trpiacich epilepsiou.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: