ImunoFit Kids

Neohodnotené

Kombinácia prírodných zložiek - laktoferínu, l-lyzínu a vitamínu B6, prirodzene podporuje imunitný systém a odolnosť detí voči patogénom už od 3 rokov. 

Položka bola vypredaná…
€28,90
Dostupnosť: Momentálne nedostupné
Kód: 11439
ImunoFit Kids
Neohodnotené
Obrázok1
Novinka Tip
Darček nad 49 €
Darček zdarma nad 49 €
Liečivá sila prírody
Liečivá sila prírody
Bio prírodná kozmetika
Bio prírodná kozmetika

Podrobný popis

Detská imunita sa líši od imunity dospelých tým, že imunitný systém detí je stále vo vývoji.

Laktoferín

Laktoferín je jednou z najsilnejších imunitných zložiek materského mlieka a podieľa sa na imunitnej odpovedi organizmu na bakteriálne alebo vírusové infekcie. Je prirodzene obsiahnutý vo všetkých telových tekutinách, ako sú napríklad sliny či slzy, a je súčasťou vrodenej imunity. Prirodzene tvorí prvotnú bariéru pre prienik baktérií či vírusov do organizmu cez oči a ústa.

Úlohou laktoferínu je aj transport železa v organizme. Viaže na seba ióny železa, čím spôsobuje spomalenie rastu a rozmnožovania sa patogénnych mikroorganizmov v tele. Mikroorganizmy tiež potrebujú potravu, a tou je práve voľné železo. Laktoferín teda zároveň dokáže pomôcť organizmu lepšie vstrebať železo prijaté v strave.

L-lyzín

L-lyzín je účinná prírodná látka, ktorá pomáha v boji proti vírusom. Priaznivo podporuje funkciu imunitného systému a pomáha zabraňovať prepuknutiu rôznych vírusových infekcií.

L-lyzín je esenciálna aminokyselina, ktorú si telo nevie samo vytvoriť, a preto ju musíme prijať potravou, prípadne pomocou výživových doplnkov. 

L-lyzín je základnou zložkou pri produkcii nie len bielkovín, ale i hormónov, enzýmov, protilátok a imunitných buniek organizmu. L-lyzín je dôležitým stavebným materiálom imunitných buniek, a tak podporuje činnosť zdravého imunitného systému. Oslabený imunitný systém môže vo viacerých prípadov viesť k vzniku vírusových herpesových ochorení.

L-lyzín môže hrať dôležitú úlohu v prirodzenej podpore imunitného systému

 • zvýšená aktivita proti vírusom – Konkrétne sa to týka herpes simplex vírusu, kde L-lyzín môže ovplyvniť jeho replikáciu a šírenie.  
 • podpora tvorby protilátok –  Protilátky hrajú dôležitú úlohu pri rozpoznávaní a likvidácii patogénov,
 • podpora rastu a vývoja imunitných buniek – L-lyzín je nevyhnutný pre tvorbu bielkovín, ktoré sú kľúčové pri tvorbe imunitných buniek.

Vitamín B6

Vitamín B6 hrá kľúčovú úlohu v mnohých aspektoch zdravia vrátane imunitného systému. Medzi jeho úlohy patrí správna podpora tvorby červených krviniek, pomáha pri tvorbe energie, a tak prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy.

Užívanie ImunoFit Kids je vhodné:

 • počas jesennej i zimnej sezóny,
 • ak býva Vaše dieťa z dôvodu ochorenia príliš často doma a nie v škôlke/škole,
 • pri oslabenom imunitnom systéme,
 • pre rýchlejšie zotavenie po vírusovom či bakteriálnom ochorení,
 • na zníženie vyčerpania a únavy,
 • pred nástupom do škôlky/školy na posilnenie imunity,
 • keď sa dieťa nachádzalo v kolektíve s chorými deťmi

Odporúčané dávkovanie:

 • Pre udržanie zdravia odporúčame užívať 1 kapsulu denne.
 • Pre intenzívnu podporu imunity odporúčame užívať 2 kapsuly denne.

Kapsuly môže dieťa prehltnúť v celku. Je potrebné ich zapiť dostatočným množstvom vody.  Obsah kapsuly je tiež možné vysypať do nápoja či jedla – odporúčanú dávku rozpustite vo vlažnej vode, čaji, mlieku alebo kaši.

Balenie - 60kapsúl

Výživové údaje

Obsah v 1 kapsule *RVH %
Laktoferín 200 mg  
L-Lyzín 198 mg  
Vitamín B6 2 mg 143 %

*RVH / NRV - referenčná výživová hodnota / nutrient reference value

**RVH / NRV - nie je stanovená / not specified

Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal) / Reference intake of the average adult (8400 kJ/2000 kcal).

Zloženie

Laktoferín, L-lyzín HCl, vitamín B6 (pyridoxínhydrochlorid), rastlinná kapsula (hypromelóza, uhličitan vápenatý).

 

UPOZORNENIE:

Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Skladujte v suchom prostredí, pri teplote do 25 °C, v dobre uzavretom obale, mimo dosahu malých detí. Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy a zdravého životného štýlu.

Vyrobené na Slovensku

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: