Lemongrass organický esenciálny olej

Neohodnotené

Lemongrass (citrónová tráva) esenciálny olej je vhodný do čistiacich prípravkov a účinný pri odstraňovaní škvŕn. Obľúbený v thajskej kuchyni ako skvelý pomocník pri varení, či pri fyzickom a mentálnom vyčerpaní. Prírodný repelent – odpudzuje komáre.

Položka bola vypredaná…
€7,50
Dostupnosť: Momentálne nedostupné
Kód: 3803
Lemongrass organický esenciálny olej
Neohodnotené
Darček nad 49 €
Darček zdarma nad 49 €
Liečivá sila prírody
Liečivá sila prírody
Bio prírodná kozmetika
Bio prírodná kozmetika

Podrobný popis

Popis

Lemongrass olej (esenciálny olej Citrónová tráva) je vôňou čistej domácnosti. Nie náhodou sa Lemongrass používa do čistiacich prípravkov a je účinný pri odstraňovaní škvŕn. Obľúbený v thajskej kuchyni ako skvelý pomocník pri varení, spolu so Zázvorom esenciálnym olejom dodá vaším jedlám výraznú exotickú chuť. Lemongrass esenciálny olej pomáha pri fyzickom a mentálnom vyčerpaní, bolestiach svalov, či pri horúčkach a infekčných ochoreniach. Funguje ako prirodzený repelent proti hmyzu. Citrónová tráva (Lemongrass) pôsobí proti zápalom, bakteriám a plesniam. Antioxidačné účinky Lemongrassu pomáhajú ničiť voľné radikály. Zdokumentované sú jeho účinky proti žalúdočným vredom a hnačke. Lemongrass sa tradične používa pri liečbe vysokého cholesterolu a srdcových ochoreniach. Známe su aj jeho ukľudňujúce účinky pri strese, úzkosti a bolestiach hlavy.

Tento esenciálny olej pochádza od lokálneho producenta z Indie s biocertifikátom a klasifikáciou Food Grade kvality.

Zloženie

100% lemongrass (citrónová tráva) organický esenciálny olej

Objem

10 ml

Rastlina

Cymbopagon flexuosus

Vhodný pri

Bolesť svalov, problémy s trávením, zápal sliznice hrubého čreva alebo konečníka, vysoký krvný tlak, detoxikácia, celulitída, horúčka, infekčné  ochorenia, fyzické vyčerpanie, mentálne vyčerpanie, vyrážky, akné, uštipnutie hmyzom, odpudzovanie hmyzu

Použitie

Externe, aromaterapia, interne

Časť rastliny

List

Spôsob extrakcie

Parná destilácia

Pôvod

India

Tipy na použitie – olej Lemongrass (Citrónová tráva)

Inhalácia: Pri mentálnom vyčerpaní difúzujte pár kvapiek lemongrassu samotne alebo skombinujte 5 kvapiek lemongrassu s 5 kvapkami rozmarínu a 5 kvapkami mäty.

Vonkajšie použitie: Pre svalovú masáž po intenzívnom výkone pridajte 4 kvapky lemongrassu do lyžice kokosového oleja.

Pre vylepšenie vlasového šampónu pridajte 1 kvapku lemongrassu a 2 kvapky tea tree.

Vnútorné použitie: Pre spestrenie jedál ázijskej kuchyne použite 1-2 kvapky. (Vnútorné použitie vždy najskôr konzultujte s certifikovaným aromaterapeutom).

Bezpečnostné upozornenie

Jedná sa o vysoko koncentrovaný výrobok, pred použitím konzultujte s aromaterapeutom. Chráňte pred priamym slnečným žiarením. Chráňte pred dosahom detí. Nevystavujte výrobok mrazu ani extrémne vysokým teplotám. Nenanášajte v nezriedenom stave priamo na pokožku. Neužívajte v tehotenstve.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: