Mäta pieporná organický esenciálny olej

Neohodnotené

Peppermint. Používa sa na sústredenie a uvoľnenie upchatých dýchacich ciest. Pomáha pri trávení, nadúvaní a kŕčoch. Ničí baktérie, upokojuje pokožku a uvoľňuje svalstvo. Regeneruje pokožku spálenú od slnka.

€11
Dostupnosť: Momentálne nedostupné
Kód: 3815
Mäta pieporná organický esenciálny olej
Neohodnotené
Darček nad 49 €
Darček zdarma nad 49 €
Liečivá sila prírody
Liečivá sila prírody
Bio prírodná kozmetika
Bio prírodná kozmetika

Podrobný popis

Popis

Mätový olej – Peppermint – je považovaný za jeden z najvšestrannejších olejov. Jeho utišujúca mentolová vôňa pomáha pri sústredení a uvoľňuje upchaté dýchacie cesty. Mätový olej pomáha pri trávení, nadúvaní a kŕčoch. Tento olej takisto ničí baktérie, upokojuje pokožku a uvoľňuje svalstvo. Pri kozmetickom použití uzatvára póry na pokožke čím zabraňuje ich nasledovnému upchávaniu. Tradične sa mätový olej používa spolu s kokosovým olejom na regeneráciu pokožky spálenej od slnka. Po pridaní do vlasového šampónu pôsobí proti lupinám. Vďaka svojej výnimočnej vôni a chuti je mätový esenciálny olej rozšírený v kozmetike, zdravotníctve a gastronómii.

Tento esenciálny olej pochádza od lokálneho producenta z Indie s biocertifikátom a klasifikáciou Food Grade kvality.

Zloženie

100% mätový organický esenciálny olej

Objem

10 ml

Rastlina | Latinský názov

Mentha piperita

Vhodný pri

Bolesť hlavy, migréna, problémy s trávením, nevoľnosť, kolika, nadúvanie, syndróm dráždivého čreva, zápal dutín, bolesť svalov, svalové zranenia, menštruačné kŕče, svalové kŕče, zápal sedacieho nervu, vyvrtnutia, reumatizmus, vyrážky, akné, mentálne vyčerpanie, napätie, fyzické vyčerpanie, únava, apatia

Mätový olej použitie

Externe, aromaterapia, interne

Časť rastliny

Celá rastlina

Spôsob extrakcie

Parná destilácia

Pôvod

India

Tipy na použitie

Inhalácia: Pre zlepšenie nálady difúzujte 5 kvapiek mäty s 8 kvapkami citrónu.

Pre rýchle naštartovanie počas náročného dňa naneste priamo na dlaň kvapku mäty, kvapku pomaranča, kvapku kadidla a inhalujte.

Vonkajšie použitie: Pre masáž svalov po športovom výkone zmiešajte v 60 ml fľaši 8 kvapiek mäty, 3 kvapky levandule, 5 kvapiek rozmarínu a zvyšok doplňte jojobovým alebo iným nosným olejom. (Pomer riedenia 1.7%)

Vnútorné použitie: Pri tráviacich ťažkostiach aplikujte 1-2 kvapky mäty v kapsuli alebo v smoothie. (Vnútorné použitie vždy najskôr konzultujte s certifikovaným aromaterapeutom).

Pre osvieženie dychu aplikujte kvapku mäty spolu s kvapkou citrónu do vody a následne si vypláchnite ústa.

Bezpečnostné upozornenie

Jedná sa o vysoko koncentrovaný výrobok, pred použitím konzultujte s aromaterapeutom. Chráňte pred priamym slnečným žiarením. Chráňte pred dosahom detí. Nevystavujte výrobok mrazu ani extrémne vysokým teplotám. Nenanášajte v nezriedenom stave priamo na pokožku. Neužívajte v tehotenstve.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: