Akáciová vláknina 300g

Neohodnotené

Akáciová vláknina s vysokým podielom rozpustnej vlákniny

€20
Dostupnosť: Skladom (>5 ks)
Kód: 11301
Akáciová vláknina 300g
Neohodnotené
akaciova vlaknina 1
Tip
Darček nad 49 €
Darček zdarma nad 49 €
Liečivá sila prírody
Liečivá sila prírody
Bio prírodná kozmetika
Bio prírodná kozmetika

Podrobný popis

Vysoko rozpustná vláknina je zozbieraná z miazgy stromu akácia, ktorý je pôvodom z Afriky, Pakistanu a Indie. Akáciová vláknina ako súčasť stravy môže pomôcť podporiť pravidelné vyprázdňovanie, pozitívne prispieť k udržaniu správnej hladiny cholesterolu, nespôsobuje nadúvanie ani kŕče. Rozpustná vláknina funguje tiež ako prebiotikum, ktoré podporuje zdravé osídlenie črevného mikróbiómu.

 

 •  

  Akáciová vláknina nie je kontraindikovaná so žiadnymi liekmi ani inými doplnkami výživy!

Dávkovanie:

Deti 1-2 rokov: 1/4 odmerky denne

Deti 2-5 rokov: 1/2 odmerky denne

Deti nad 5 rokov a dospelí: 1 odmerku denne 

Neprekračujte denné odporúčané dávkovanie. Držte mimo dosah detí. Výživový doplnok neslúži ako náhrada vyváženej a pestrej stravy a zdravého životného štýlu.

Užívanie:

Užívajte buď nalačno, môže sa aj spoločne s probiotikami. Akáciu je možné užívať aj spoločne jedlom, poprípade, kedykoľvek počas dňa. Nasypte odporučené množstvo vlákniny do pohára, zalejte vodou alebo iným nápojom, rozmiešajte a vypite. Rovnako tak môžete akáciovú vlákninu primiešať do akéhokoľvek jedla. Akáciovú vlákninu môžete tiež tepelne upravovať, pri pečení, varení, tepelnou úpravou nestráca svoje účinky.

Akáciová vláknina je veľmi dobre tolerovaná, napriek tomu sa môže stať, že sa môžu veľmi zriedka vyskytnúť problémy ako je mierne zvýšenie plynov. V takom prípade znížte dávku na 1-2 g za deň a postupne v týždňových intervaloch zvyšujte dennú dávku o 1g kým sa nedostanete na odporúčanú dennú dávku 10g. Ani vyššie dávky nie sú problém.

Akáciová vláknina je dobre tolerovaná aj ľuďmi so zápalovými ochoreniami čriev ako Crohnova choroba alebo ulcerózna kolitídaTento produkt sa môže  kombinovať s akýmkoľvek doplnkom výživy a užiť ho s ním súčasne.

 • Bez lepku, mlieka, laktózy, vegánsky produkt

 • Je vhodná pre deti od 1 roka, dospelých, tehotné a dojčiace ženy

 • Produkt je tiež vhodný pre alergikov, osoby s histamínovou intoleranciou, s autoimunitnými ochoreniami a s poruchou imunity, pri SIBO, tráviacich problémoch, hnačkách, zápchach, alergiách, diabete

 • Akáciovú vlákninu je vhodné užívať dlhodobo, užívanie neprerušujte ani počas akútnych a chronických ochorení. Užívanie akáciovej vlákniny nie je návykové, podporuje rozvoj prospešnej črevnej flóry

  Zloženie: akáciová vláknina prášok.

  Denná dávka (1 odmerka) obsahuje:

  AKáciová vláknina 10g 
  z toho rozpustná vláknina 8g 

   

  Skladovať v suchu, pri teplote 6-25°C a chrániť pred svetlom.

  Obsah balenia: 300g

   

   

   

   

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: