Taurín

Neohodnotené

Výživový doplnok Taurín dokáže potlačiť únavu, pomáha udržať koncentráciu a sústredenie. Tento prírodný stimulant má priaznivý vplyv aj na výdrž a výkon.

€12,90
Dostupnosť: Momentálne nedostupné
Kód: 11160
Taurín
Neohodnotené
taurine transparent
Novinka
Darček nad 49 €
Darček zdarma nad 49 €
Liečivá sila prírody
Liečivá sila prírody
Bio prírodná kozmetika
Bio prírodná kozmetika

Podrobný popis

Taurín je semiesenciálna aminokyselina, čo znamená, že čiastočne si ju vie telo vytvoriť, no nie v dostatočnom množstve. Najviac sa vyskytuje v kostrovom svalstve, srdcovom svale a v mozgu. Najvyššia koncentrácia taurínu je v srdci. Jeho tvorba klesá vekom a tiež za určitých podmienok, napr. v stresových situáciách alebo pri intenzívnom a dlhotrvajúcom fyzickom výkone.

Taurín má priaznivý vplyv na potlačenie únavy u vodičov, udržanie koncentrácie a sústredenia v náročnej práci, zlepšuje psychickú odolnosť a toleranciu voči stresu. Zároveň zlepšuje vstrebávanie tukov a vitamínov. Užívanie taurínu zlepšuje činnosť a funkcie mozgu aj vo vyššom veku a má priaznivý vplyv na citlivosť buniek na inzulín čím pomáha presúvať glukózu z krvi do buniek.

TAURÍN obsahuje: 

  • Taurín – semiesenciálna sírna aminokyselina, ktorú si organizmus dokáže syntetizovať z metionínu a cysteínu za účasti vitamínu B6.
 

Použitie

Kapsule je potrebné zapiť dostatočným množstvom vody.

Odporúčané dávkovanie

1 – 3 kapsule denne.

 

Zloženie

Taurín, rastlinná kapsula (hypromelóza, uhličitan vápenatý)

Obsah balenia: 120 kapsúl
Obsah taurínu v 1 kapsule: 600 mg 

UPOZORNENIE

Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nesmie sa používať ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Po otvorení obal starostlivo zatvárajte. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Skladujte v suchom prostredí, v dobre uzavretom obale pri teplote do 25 °C, mimo dosahu malých detí.

Rozhodnutie ÚVZSR OHVBPKV/2556/2011/Ht

Výrobok neobsahuje konzervačné látky, ani geneticky modifikované suroviny.

Krajina pôvodu: Slovensko 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: