Venadom

Neohodnotené

Venadom je unikátna výživa ciev vo forme osviežujúceho nápoja s obsahom mikronizovaného diosmínu a hesperidínu.

€29,90
Dostupnosť: Momentálne nedostupné
Kód: 11184
Venadom
Neohodnotené
1bf56840ec4f8a2dfd01903169282106 mm1600x1600
Novinka
Darček nad 49 €
Darček zdarma nad 49 €
Liečivá sila prírody
Liečivá sila prírody
Bio prírodná kozmetika
Bio prírodná kozmetika

Podrobný popis

Komplex látok (Vena-matrix) je zacielený nie len na odstránenie nežiadúcich usadenín, ale aj na výživu steny cievy, ktorá vekom stráca svoju pevnosť a pružnosť, čo môže postupne viesť k rôznym kardio-vaskulárnym ochoreniam.

Produkt obsahuje vysoký podiel proteínov, minimum tukov a žiadny pridaný cukor. Je vhodný pre diabetikov, celiatikov i ľudí s laktózovou intoleranciou.

Venadom obsahuje

Mikronizovaný diosmín a hesperidín

Bioflavonoidy diosmín a hesperidín sú najviac preštudované a lekármi najčastejšie odporúčané látky pre cievy. Mikronizovaná forma diosmínu a hesperidínu zlepšuje ich prechod cez tráviacu sliznicu do krvi, čím sa zabezpečí vysoká vstrebateľnosť.

Hlavné účinky týchto zlúčenín sú:

 • Priechodnosť ciev: Hesperidín a diosmín pozitívne prispievajú k priechodnosti ciev tým, že podporujú relaxáciu cievnych stien a zlepšujú ich elasticitu. To zase prispieva k lepšiemu prietoku krvi a menšiemu riziku vzniku zápalových stavov v cievach.
 • Antioxidačné vlastnosti: Hesperidín a diosmín majú silné antioxidačné vlastnosti, čo znamená, že pomáhajú neutralizovať voľné radikály a chránia cievne bunky pred oxidačným stresom. Tým sa môže minimalizovať poškodenie cievnych stien a prispieva sa k ich celkovému zdraviu.
 • Mikrocirkulácia: Tieto zlúčeniny pozitívne vplývajú na mikrocirkuláciu, čo znamená, že môžu podporovať prietok krvi aj v menších cievach a kapilárach. To môže mať pozitívny vplyv na žilový obeh a celkovú cievnu funkciu.
 • Žilové chlopne: Diosmín a hesperidín môžu prispievať k posilneniu žilových chlopní, ktoré regulujú prietok krvi v žilách. To môže znižovať riziko zastavenia krvi v žilách a tvorby kŕčových žíl.

Kolagén

Vysoký podiel kolagénu typu I v dennej dávke zabezpečuje elasticitu, celistvosť a pevnosť cievnej steny. Nedostatok kolagénu v cievach sa spája s rozvojom tvorby kŕčových žíl či  „metličiek.“

Vplyv kolagénu na zdravie a výživu ciev je značný a dôležitý pre udržanie celkového kardiovaskulárneho zdravia. Kolagén je hlavnou zložkou spojivových tkanív, ktoré tvoria steny ciev, srdcových chlopničiek a ďalších dôležitých štruktúr v tele. Jeho prítomnosť a množstvo ovplyvňujú niekoľko aspektov cievneho systému.

 • Integrita cievnych stien: Kolagén poskytuje pevnosť, pružnosť a integritu cievnych stien. Správne množstvo kolagénu zabezpečuje, že cievy si udržujú svoj tvar a odolnosť voči tlaku krvného obehu.
 • Kŕčové žily a žilové chlopničky: Nedostatok kolagénu môže prispievať k oslabeniu žilových stien a chlopničiek, čo môže viesť k vzniku kŕčových žíl a problémom so žilovým krvným obehom.
 • Elastickosť a adaptabilita ciev: Kolagén prispieva k elastickosti cievnych stien a umožňuje im sa rozširovať a zúžiť podľa potreby, čo je dôležité pre udržanie správneho toku krvi.
 • Arterioskleróza: Nedostatok kolagénu môže viesť k poškodeniu cievnych stien a následne k ukladaniu cholesterolu a vápenatých usadenín. To môže spustiť proces arteriosklerózy, kde sa cievy stávajú tuhými a menej pružnými.
 • Regulácia zápalových procesov: Kolagén má aj protizápalové vlastnosti, ktoré môžu prispievať k regulácii zápalových procesov v cievach a obmedziť riziko vzniku závažných cievnych ochorení.

Bambusový extrakt

Bambusový extrakt je bohatým zdrojom kremíka, ktorý sa nachádza v stenách ciev. Kremík podporuje tvorbu kolagénu a elastínu, čím cievy dosiahnu požadovanú pevnosť a pružnosť.

Kremík je minerál, ktorý hrá dôležitú úlohu vo výstavbe a pevnosti cievnych stien. Jeho prítomnosť môže mať pozitívny vplyv na zdravie ciev a celkové kardiovaskulárne funkcie. Tu sú niektoré spôsoby, akým kremík ovplyvňuje steny ciev:

 • Pevnosť a elasticita: Kremík je dôležitou zložkou pri tvorbe kolagénu a elastínu, ktoré sú základnými proteínmi spojivových tkanív vrátane ciev. Tieto proteíny prispievajú k pevnosti a elasticite cievnych stien, čo je nevyhnutné pre ich správne fungovanie a schopnosť sa rozširovať a zúžiť.
 • Ochrana pred oslabením: Dostatočné množstvo kremíka môže pomôcť chrániť cievy pred oslabením a zmenami v ich štruktúre. To môže minimalizovať riziko vzniku kŕčových žíl a iných cievnych ochorení.
 • Podpora kolagénu: Kremík môže podporovať tvorbu kolagénu v tele. Tým zabezpečuje udržanie pevnosti a elasticity cievnych stien.
 • Bráni vápenatých usadenín: Kremík môže pomôcť k zabráneniu ukladania vápnika do cievnych stien, čo by mohlo spôsobiť ich zatvrdnutie a stratu elasticity.
 • Ochrana pred oxidatívnym stresom: Kremík má aj antioxidantné vlastnosti, ktoré môžu chrániť bunky cievnych stien pred poškodením spôsobeným voľnými radikálmi a oxidatívnym stresom.

L-arginín 

L-arginín je aminokyselina, z ktorej sa v cievach tvorí NO (oxid dusnatý). Ak sú cievy zanesené, alebo majú nedostatočnú výživu, dochádza k poklesu prirodzenej tvorby NO v cievach, čo môže mať negatívny dopad na krvný tlak a priechodnosť ciev.

Oxid dusnatý pomáha taktiež uvoľňovať svaly cievnych stien, čo umožňuje cievam sa rozširovať a zúžiť flexibilne. To zlepšuje celkový krvný obeh a dodávanie živín do tkanív.

Bromelaín

Bromelaín je proteolytický enzým prítomný v stonkách, listoch, šupke a plodoch ananásu. Odstraňuje z krvi nežiadúce usadeniny, ktoré môžu časom spôsobiť zužovanie ciev. Navyše má pozitívny účinok na naše trávenie.

Antioxidanty – vitamín C, betakarotén a extrakt zo zeleného čaju

Obezita, fajčenie, vysoký krvný tlak, vysoký príjem soli, diabetes, ale aj prirodzené starnutie spôsobujú hromadenie oxidačného stresu v organizme, ktorý môže viesť k poškodeniu ciev. Antioxidanty prispievajú k ochrane buniek pred oxidačným stresom.

Vitamín C prispieva k normálnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii krvných ciev a extrakt zo zeleného čaju pomáha udržiavať normálnu hladinu cholesterolu.   

Venadom je vhodný pre:

 • Osoby , ktoré trápia rôzne problémy s cievami- napríklad kŕčové žily, ochorenia žilových chlopní, opuchy nôh alebo problémy so žilovým obehom
 • Starší ľudia – u ktorých je pitný režim a vstrebávanie živín z potravy vekom čiastočne obmedzené, môžu týmto spôsobom doplniť tekutiny s obsahom výživných látok na podporu pružnosti ciev
 • Osoby, ktoré trpia hemoroidmi - môžu mať tiež úžitok z týchto látok, pretože môžu prispievať k zlepšeniu stavu žilových ciev v oblasti konečníka.
 • Ľudia, ktorí majú zvýšené riziko vzniku kardio-vaskulárnych ochorení - ako sú fajčiari, ľudia s nadváhou, osoby s vysokým krvným tlakom, diabetes mellitus, alebo genetickou predispozíciou k cievnym problémom.
 • Osoby s oslabenou cievnou stenou – u týchto ľudí je zvýšené riziko praskania ciev, tvorba podliatin, metličkových až kŕčových žíl
 • Osoby so sedavým či stojatým povolaním – pri dlhodobom státi či sedení sa môžu ľudia stretávať s pocitom ťažkých nôh, ktoré je sprevádzané opuchom končatín
 • Osoby s vysokým krvným tlakom a zvýšenom cholesterole

Dávkovanie:

Odporúčame začať s nižšou dávkou a postupne ju prispôsobiť podľa vašich potrieb a komfortu. Naše odporúčanie je začať so zarobením si jedného nápoja denne a postupne dávku navýšiť na 2 nápoje denne. Je to ideálny spôsob, ako umožniť vášmu organizmu zvyknúť si na nový prírastok živín a pozorovať, ako telo reaguje.

Nezabudnite, že každý organizmus je individuálny, a preto sa odporúča konzultovať s lekárom alebo odborníkom na výživu, ak máte akékoľvek obavy alebo otázky. Vždy dbajte na dodržiavanie pokynov uvedených na obale výživového doplnku. 

Použitie:

Obsah sáčku dôkladne vysypte do pohára s vodou. Voda môže byť studená alebo izbovej teploty, podľa vašich preferencií. Pomocou lyžičky premiešajte obsah až do úplného rozpustenia. Niektoré látky sú ťažšie a môžu sedimentovať, preto po zamiešaní prejdite bez váhania ku konzumácii. 

Nápoj si vychutnajte pomaly, postupne ho vypite. Doprajete tak svojmu telu čas na absorpciu cenných látok.

Výživové údaje

Energetická hodnota / Energy 1620 kJ/ 380 kcal 178 kJ / 42 kcal 2,12 %
Tuky / Fat 0,94 g 0,10 g 1,34 %
z toho nasýtené mastné kyseliny  0,50 g 0,06 g 0,14 %
Sacharidy / Carbohydrate 22,30 g 2,45 g 0,94 %
z toho cukry / of which sugars 10,30 g 1,13 g 1,26 %
Bielkoviny / Protein 70,70 g 7,78 g 15,56 %
Soľ / Salt 0,17 g 0,02 g 0,33 %
 

Vitamíny

Vitamín / Vitamin C 9,09 g 1,00 g 1250 %
Kremík / Silicon 1,90 g 0,21 g  
 

Zloženie

Hydrolyzovaný kolagén Peptan®, L-arginín AKG, vitamín C (kyselina L-askorbová), mikronizovaný diosmín a hesperidín (90:10), bromelaín, aróma: pomaranč, extrakt z nadzemnej časti bambusu (Bambusa vulgaris), extrakt z listov zeleného čaju (Camelia sinensis), betakarotén, sladidlo: sukralóza.

Upozornenie

Nie je vhodný pre osoby mladšie 18 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Skladujte v suchom prostredí, pri teplote do 25 °C, v dobre uzavretom obale, mimo dosahu malých detí. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Nepoužívajte ako náhradu pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.

Obsah balenia: 25 sáčkov, príchuť pomaranč

Vyrobené na Slovensku

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: