BRAZÍLSKY ŠAMPIŇÓN - EXTRAKT

Neohodnotené

 

Veľmi silný extrakt zo šampiňónu brazílskeho, nazývaného v brazílskom dažďovom pralese Božská huba a to vďaka svojim preukázateľným účinkom na zdravie a dlhovekosť.
€18
Dostupnosť: Skladom (2 ks)
Kód: 2870
BRAZÍLSKY ŠAMPIŇÓN - EXTRAKT
Neohodnotené
Darček nad 49 €
Darček zdarma nad 49 €
Liečivá sila prírody
Liečivá sila prírody
Bio prírodná kozmetika
Bio prírodná kozmetika

Podrobný popis

Zloženie: Šampiňón brazílsky (Agaricus Blazei Murill - fungi), čistená voda, glycerol, sorban draselný, kyselina citrónová

Hlboko v brazílskom dažďovom pralese si divoká a takmer rozprávková huba vyslúžila posvätné meno „Cogumelo de Deus“ alebo portugalsky „božská huba“, a to nielen preto, že oplýva jedinečnou krásou, ale preto, že je doslova darom z nebies v zmysle podpory zdravia. Agaricus Blazei Murill je po celom svete považovaná za prírodný dar pre zdravie a dlhovekosť. Výťažok z huby Agaricus bol tiež podrobený štúdiám, ktoré preukázali, že pomáha podporovať zdravé fungovanie imunity. Agaricus má vyšší obsah bielkovín a sacharidov ako väčšina ostatných húb. Používa sa mnoho storočí av jeho účinky verili už Inkovia.  

Agaricus patrí s Cordycepsom a sibírskou čagou k najúčinnejším druhom húb, ktoré obsahujú veľké množstvo polysacharidov. Polysacharidy sú v zásade primárnym zdrojom energie organizmu a sú významnou zložkou konceptu „sily húb“. Jedným z dôvodov, prečo huba Agaricus upútala pozornosť vedcov už v 70. rokoch 20. storočia, je jej spojenie s nízkym výskytom geriatrických ochorení medzi staršími obyvateľmi Piedade, horskej dediny v Brazílii, odkiaľ huba Agaricus Blazei Murill pravdepodobne pochádza. Vedci vysledovali, že u ľudí, ktorí hubu Agaricus konzumovali, sa obvykle s pokračujúcim vekom nevyvinuli závažné chronické choroby. Konkrétne sa o polysacharidoch beta-glukánoch vie, že majú jedinečný imunomodulačný potenciál, takže si možno zaslúžia viac pozornosti pre svoje pôsobenie proti infekciám a nádorom.

Z celkového hľadiska sa výťažok z plodnice huby Agaricus považuje za bezpečný a účinný doplnok s takmer žiadnymi potenciálnymi vedľajšími účinkami, ktorý je preukázateľne účinný pri mnohých rôznych použitiach.

Dokonca aj komisia Európskej únie mu prisúdila účinnosť v oblasti zvyšovania imunity a povolila uvádzať zdravotné tvrdenia:

Prirodzená obranyschopnosť - imunitný systém

Dávkovanie: 7-10 kvapiek 2-3x denne, podľa hmotnosti . V prípade onkologických atakov je nutné použiť vyššie dávky. Odporúčame 10-20 kvapiek 3x denne, podľa stavu a hmotnosti liečeného.

Odporúčaná denná dávka 30 kvapiek denne obsahuje 1080 mg extraktu. Na 1kg roztoku bolo použité 460g sušenej hubovej hmoty

Informácie o účinkoch brazílskeho šampiňónu nájdete na všeobecne dostupných prostriedkoch. Je tiež vhodné tieto informácie hľadať pod latinským názvom Agaricus Blazei Murill.

Kontraindikácie:

Extrakt z brazílskeho šampiňónu je možné kombinovať s ostatnými extraktmi , snáď len s výnimkou Pyropurina a Manapyrola . Tu sa to neukazuje ako vhodná kombinácia.

Viac informácii o produkte, ktoré nie je možné uvádzať na eshope nájdete v katalogu produktovy-katalog-2020

Skladovanie: Neskladovať na priamom slnku a v mraze.

Všeobecné upozornenia: Výrobok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Nie je vhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Uchovajte mimo dosahu detí. Prípadný zákal nie je na závadu. Možno precitlivenosť na obsiahnuté látky.

Výživový doplnok 

Výrobca: Blue Bloom sro

Krajina pôvodu: Brazília

Vyrobené v: ČR

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: