Offtusin doplnok stravy - tablety

Neohodnotené
  • PROTIINFEKČNÉ PÔSOBENIE
  • POMOC PRI DRÁŽDIVOM KAŠLI A NACHLADNUTÍ
  • PODPORA IMUNITY
  • REGENERÁCIA ORGANIZMU
€15,80
Dostupnosť: Skladom (1 ks)
Kód: 3209
Offtusin doplnok stravy - tablety
Neohodnotené
Darček nad 49 €
Darček zdarma nad 49 €
Liečivá sila prírody
Liečivá sila prírody
Bio prírodná kozmetika
Bio prírodná kozmetika

Podrobný popis

Použitie Offtusinu

Offtusin je prípravok obsahujúci koncentrovaný extrakt z echinacey purpurovej, bazy čiernej, koreňa muškátu, brečtanu popínavého a lišajníka islandského (celkom 128 mg / 1 tableta).

Má antibakteriálne, antivírusové a imunostimulačné účinky. Zvyšuje odolnosť proti infekciám. Pomáha pri dráždivom kašli, zápaloch priedušiek a slizníc nosohltana, urýchľuje regeneračný proces.


Druhy kašľa
Jednotlivé druhy infekčného kašľa rozdeľujeme podľa ich vývojového štádia. Suchý kašeľ sa obyčajne objavuje skôr na začiatku ochorenia. Ide o dráždivý, neproduktívny prejav, teda kašeľ bez vykašliavania hlienu. Najčastejšie ho spôsobuje zápal horných dýchacích ciest a priľahlých uzlín alebo je to reakcia na okolité prostredie, najčastejšie chlad. Môže byť prvým upozornením na prichádzajúce ochorenie, ako je nádcha, bolesť v krku, chrípka, viróza, zápal vedľajších nosných dutín alebo zápal nosohltana a hrtana.

Vlhký kašeľ znamená, že v organizme aktuálne prebieha infekcia a telo sa pokúša zbaviť sa nahromadeného hlienu v pľúcach. Dôležité je, aby bol včas a pokiaľ možno v plnej miere „vykašľaný“, pretože v opačnom prípade môže byť cyklickým zdrojom infekcie. Ochorenie sa predlžuje v čase a môže nastať aj zhoršenie a vznik napríklad takého závažného ochorenia, akým je zápal pľúc.

Zloženie Offtusinu 

Echinacea purpurová (Echinacea purpurea): Pri vonkajšej aplikácii hojí rôzne zranenia, ale omnoho významnejší je jej vplyv pri vnútornom užívaní pre zvyšovanie nešpecifickej imunity organizmu. 

Baza čierna (Sambucus nigra): má široké využitie v liečiteľstve a farmácii. Podľa povery je „liekom proti deviatim chorobám a magickou bylinou“. Celá rastlina obsahuje látky, ktoré účinne bojujú proti baktériám. Pôsobí protizápalovo, močopudne a podporuje potenie.

Pľuzgierka islandská (Cetraria islandica): Obsahuje slizovité látky so silnými antibiotickými účinkami, pomáhajúce pri zápalových ochoreniach. Dôležité uplatnenie má najmä pri liečbe a tíšení kašľa, pri nachladnutí a zápaloch dýchacích ciest.

Pelargónia africká (Pelargonium sidoides): pochádza z južnej Afriky, kde sa odjakživa používala v tradičnej medicíne najmä na pľúcne ochorenia. Moderné štúdie potvrdili antibakteriálne a imunostimulačné účinky. V súčasnosti ju západná medicína využíva na liečbu nachladnutia a kašľa.

Brečtan popínavý (Hedera helix): jeho najvýraznejším účinkom je podpora vykašliavania. 


Účinné ingrediencie

Offtusin je prípravok obsahujúci koncentrovaný extrakt z echinacey purpurovej, bazy čiernej, koreňa muškátu, brečtanu popínavého a lišajníka islandského (celkom 128 mg / 1 tableta).

ZLOŽENIE 1 TABLETY:

sladidlo – erythritol, extrakt z listu echinacey purpurovej * (Echinacea purpurea – 50 mg), stabilizátor – hydroxypropylmetylcelulóza, extrakt z korene pelargónie africkej (Pelargonium sidoides – 20 mg), extrakt z plodu bazy čiernej (Sambucus nigra – 20 mg), extrakt z pľuzgierky islandskej (Cetraria islandica – 20 mg), extrakt z hľuzy repy obyčajnej (Beta vulgaris – 10 mg), extrakt z listu brečtanu popínavého (Hedera helix – 8 mg), látka protispékavá – horečnaté soli mastných kyselín, látka protispékavá – oxid kremičitý, sladidlo – steviol-glykosidy

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE A SPÔSOB UŽÍVANIA:

Dospelí: 1 tableta 3x denne, v akútnom prípade 1 tableta každú hodinu, najviac však 5 tabliet za deň.
Deti od 6 do 12 rokov: 2 tablety denne. Tabletu odporúčame nechať postupne rozpustiť v ústach a aspoň 15 minút nepiť a nejesť. Užívanie Offtusinu odporúčame zachovať v malých dávkach aj po odoznení príznakov, a to po rovnaký čas, počas akého sa príznaky vyskytovali.
Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.

UPOZORNENIE:

Výrobok nie je určený pre deti do 3 rokov. Užívanie v čase tehotenstva a dojčenia konzultujte so svojím lekárom. Výživové doplnky nie sú určené ako náhrada pestrej stravy.

Spôsob skladovania:
Uschovávajte v suchu, mimo dosahu priameho slnečného žiarenia, pri teplote 10–25 °C.
Chráňte pred mrazom. Ukladajte mimo dosahu detí.

 

MINIMÁLNA TRVANLIVOSŤ DO:

Dátumu uvedeného na obale. 

 

VÝROBCA:

Energy Group, a. s.
Jeseniova 55, 130 00 Praha 3, Česká republika

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: